Budynek szkoły

Zespół Szkół
imienia Anieli hrabiny Potulickiej
w Wojnowie

STREFA NAUCZYCIELA

Serdecznie witamy na stronie naszej szkoły


,,Poczytaj Bratkowi”

W naszej szkole od grudnia realizowany jest program pilotażowy ,,Poczytaj Bratkowi”, który adresowany jest do dzieci objętych obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Efektem proponowanych zadań wychowawczych (zabawa, ćwiczenia, słuchanie bajek, oglądanie filmu) ma być osiągnięcie przez dzieci większej samodzielności i gotowości do podjęcia nauki w szkole. Czytaj więcej...
Długo oczekiwany gość

W ostatni piątek przed świętami oddział 6-latków odwiedził Gwiazdor.
Dzieci z niecierpliwością czekały na tę wizytę od rana. Od Gwiazdora otrzymały paczki z zabawkami. Usiadły też wspólnie do słodkiego poczęstunku. Dzieci zaśpiewały piosenki o świątecznej tematyce. Poprosiły Gwiazdora o ponowne odwiedziny za rok.
MLWeihnachtskarten

W dniu 19 grudnia rozstrzygnięty został konkurs na „Kartkę świąteczną z życzeniami w języku niemieckim”. W konkursie udział wzięli uczniowie kl. I i II G. Uczestnicy konkursu musieli własnoręcznie wykonać kartkę dowolnego formatu oraz uzupełnić ją życzeniami w języku niemieckim. Czytaj więcej...Bożonarodzeniowa szopka

18 grudnia 2013 roku artyści Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wystąpili w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie z programem, nawiązującym do Świąt Bożego Narodzenia.
_____ Muzycy zaprezentowali kolędy, świąteczne piosenki i pastorałki, dzięki czemu w szkole zapanowała piękna atmosfera. Młodzi melomani ożywiali się, gdy słyszeli melodie, znane z filmów o tematyce świątecznej, np. „Kevin sam w domu”. Spotkanie miało charakter edukacyjny, więc prowadząca koncert, opowiadała o tradycjach, kulturze i wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w grudniu. Muzyczna lekcja odbyła się w ramach realizacji projektu Cool-tura.
PD


Konkurs o Wielkich Polakach

12 grudnia 2013 roku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach „Życie i działalność Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki oraz rola Kościoła w Polsce w latach 1920-2011”.
_____ Konkurs obejmował szeroką wiedzę z wielu przedmiotów: języka polskiego, religii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii. Wzięło w nim udział ośmiu uczniów gimnazjum w Zespole Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie. Dla dwóch uczniów etap ten okazał się pomyślny, bowiem Gracjan Radzik z klasy 2A oraz Cyprian Jaworski z klasy 1A zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Wyniki pozostałych uczestników są również bardzo zadowalające.
_____Gratulujemy i życzymy sukcesów oraz wytrwałości w przygotowaniach do kolejnego etapu.
KM, Szu


Wyniki konkursu „Spotkania z kulturą”

Wyjazdy do teatru, organizowane w ramach projektu „COOL-TURA”, zaowocowały 161 pracami plastycznymi oraz 62 literackimi. Wyłonienie zwycięskich prac plastycznych przebiegało dwuetapowo: najpierw uczniowie oddawali głosy na prace finałowe, następnie spośród prac finałowych jury złożone z nauczycieli sztuki wybrało zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Czytaj więcej...Zakończenie zajęć koła dziennikarskiego

W przedświąteczny tydzień grudnia odbyły się ostatnie zajęcia koła dziennikarskiego, które były realizowane w ramach projektu COOL – TURA.
_____ Efektem spotkań dziesięcioosobowej grupy młodych dziennikarzy z gimnazjum było poznanie pracy nad czasopismem, zdobycie wiedzy związanej z pracą mediów, głównie prasy oraz zredagowanie specjalnego numeru gazetki szkolnej pt. „Szkolnym korytarzem”. Uczestnicy koła, po powieleniu numeru czasopisma, zajęli się jego kolportażem na terenie szkoły i z zadowoleniem pokazywali swoim koleżankom i kolegom swoje dzieło.
KM


Z historii mediów

Uczestnicy zajęć bibliotecznych poznawali kolejne etapy rozwoju mediów: od narodzin pisma w czasach Sumerów, przez egipskie hieroglify, wynalazki Chińczyków, średniowieczne rękopisy i upowszechnienie druku przez Gutenberga, po powstanie mediów nowoczesnych. Wiadomościom, urozmaicanym oglądaniem filmów, książek i eksponatów, towarzyszyły działania plastyczne. Dzieci rozszyfrowywały m.in. napisy na glinianych tabliczkach, egipskie kartusze zapisane hieroglifami oraz, spokrewnione z nimi, współczesne piktogramy. Dzięki ćwiczeniom kaligraficznym i własnoręcznie wykonanym inicjałom poznały, czym była „benedyktyńska praca” zakonników przepisujących księgi. Uczestnicy zajęć wykonywali też ozdoby bożonarodzeniowe. Podsumowaniem zajęć było rozwiązywanie krzyżówek dotyczących mediów.
AS


Nasze uczennice wśród najlepszych w kraju!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus z języka angielskiego. Konkurs ten cieszył się popularnością wśród młodzieży, w sesji jesiennej wzięło udział 23 uczniów. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą wykraczającą ponad standardowe umiejętności. Wypełniając test wielokrotnego wyboru, mogli uzyskać punkty dodatnie (za prawidłowe odpowiedzi) bądź ujemne (za błędne odpowiedzi). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uznania. Czytaj więcej...Wyróżnienia dla naszych uczennic

Spośród dwustu prac plastycznych z 12 szkół podstawowych, nadesłanych na konkurs pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”, wyróżniono obrazy Magdaleny Nabiałkowskiej i Mai Żakowskiej.
_____ Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, odbyło się 13 grudnia 2013 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Oprócz wspaniałych nagród dla wyróżnionych, laureaci mieli również okazję zapoznać się z miejscem pracy policjantów, poznać specyfikę funkcjonowania jednostki. Zwiedzali komisariat, przymierzali różne akcesoria policyjnego stroju. Z ciekawością przyglądali się pracy oficera dyżurnego podczas wizyty na stanowisku kierowania. Z dużym zainteresowaniem słuchali policjantów, którzy opowiadali na czym polega ich praca. Czytaj więcej...Grudniowe spotkanie na zajęciach plastycznych w ramach projektu Cool–tura

Zajęcia grudniowe są już ostatnimi zajęciami plastycznymi przeznaczonymi dla uczniów gimnazjum, które realizowane były w ramach projektu Cool–tura. Tym razem uczniowie wykonali ozdobne wazoniki i pojemniki. Malowano na szkle farbami witrażowymi i akrylowymi. Wymyślone przez uczniów wzory utworzyły ozdobny ornament na butelce lub słoiczku, nadając im nowy dekoracyjny charakter. Dzięki takiemu działaniu, uczniowie mogli się przekonać, jak własnoręcznie w prosty sposób można wykonać ciekawą ozdobę na parapet czy biurko. Dziękuję za systematyczny udział w zajęciach wszystkim uczniom i życzę twórczego wykorzystania wiedzy i umiejętności, które zdobyli na zajęciach.
BW


Matematyka da się lubić

Matematyka da się lubić-może to potwierdzić uczennica klasy II gimnazjum Adrianna Szmulewicz. Po pokonaniu dwóch etapów(szkolnego i rejonowego) uczennica przygotowuje się do wojewódzkiego konkursu z matematyki. Nie na tym jednak poprzestała, zaliczyła również już I etap Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Oprócz tego uczennica przygotowuje się do konkursu matematycznego PANGEA oraz Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur. Cóż ćwiczenia czynią „mistrza”- przed Adą dużo pracy, trzymajmy za nią kciuki, życząc jej dalszych sukcesów.
N


Interdyscyplinarne zajęcia pozalekcyjne INTERBLOK

Gimnazjaliści klas pierwszych w każdy czwartek po lekcjach wzbogacają swoją wiedzę matematyczno – przyrodniczą uczestnicząc w zajęciach INTERBLOK. Młodzież najczęściej wykonuje eksperymenty naukowe wg przygotowanych instrukcji. Doświadczenia realizowane w programie są interdyscyplinarne tzn. integrują wiedzę z kilku przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Podzieleni na grupy uczniowie chętnie prezentują przygotowane eksperymenty, dzielą się spostrzeżeniami, zachęcają do zadawania pytań, aktywizują publiczność do współdziałania w przeprowadzaniu doświadczeń. Zdaniem uczniów, spotkania te bardzo integrują klasę, uczą odpowiedzialności i dobrej współpracy. Podczas zajęć z fizyki uczniowie badali właściwości cieczy, gazów i ciał stałych.
A


Zdolne szóstoklasistki

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie, uczestniczące w zajęciach dla uczniów uzdolnionych w ramach realizacji projektu W-łącznik, dostały się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z języka polskiego, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
_____ Ilona Kocięcka i Julia Rogóż od kilkunastu tygodni zgłębiały polonistyczną wiedzę na zajęciach projektu W-łącznik. Sumiennie przygotowywały się do kolejnych etapów tego trudnego konkursu, wymagającego ogromnej wiedzy. Etap szkolny odbył się w październiku i zawierał zadania gramatyczno-ortograficzne o charakterze sprawdzającym. Etap rejonowy odbył się 7 grudnia i na szczęście orkan Ksawery nie stanął dziewczynom na przeszkodzie w dotarciu na zmagania z testem literacko –językowym o charakterze sprawdzająco-różnicującym. Czytaj więcej...Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem

W dniach 10-12 grudnia 2013 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum przystępują do próbnych egzaminów z Operonem. We wtorek zmagali się z zadaniami z części humanistycznej, obejmującej test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz test z języka polskiego. W środę sprawdzą swoją wiedzę z przedmiotów przyrodniczych i z matematyki , a w czwartek czekają ich testy z języka obcego. Próbny egzamin z Operonem umożliwia sprawdzenie wiedzy uczniów, porównanie wyników z innymi szkołami w Polsce a jednocześnie przygotowuje gimnazjalistów do realiów prawdziwego egzaminu. Trzecioklasistom życzymy powodzenia!
AS


Profilaktyka raka piersi

10 grudnia przy naszej szkole stanął mammobus. Tego dnia kobiety w wieku 50-69 lat mogły poddać się bezpłatnym badaniom profilaktycznym, pozwalającym na diagnostykę w kierunku raka piersi. W przypadku nowotworu piersi wykrycie choroby we wczesnej fazie jest kluczowe, bo właśnie wtedy skuteczność leczenia jest najwyższa. Z badań skorzystało kilkadziesiąt pań.
AS


Świąteczna atmosfera w kinie

9 grudnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie obejrzeli film pt. „Cudowne święta Jonatana”. Wyjazd do Multikina został zorganizowany w ramach realizacji projektu Cool-tura.
_____ Przed seansem odbyła się lekcja, podczas której zaprezentowano tytuły filmów, nawiązujących do tematu Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, zaopatrzyli się w tradycyjny prowiant, serwowany w kinie i przenieśli się w piękny świat, w którym wszystko kończy się szczęśliwie. Czytaj więcej...


< Czerwiec cz.3 > < Czerwiec cz.2 > < Czerwiec cz.1 > < Maj cz.2 > < Maj cz.1 > < Kwiecień >
< Marzec cz.2 > < Marzec cz.1 > < Luty > < Styczeń cz.2 > < Styczeń cz.1 > < Grudzień cz.3 >
< Grudzień cz.2 > < Grudzień cz.1 > < Listopad cz.2 > < Listopad cz.1 > < Październik cz.5 >
< Październik cz.4 > < Październik cz.3 > < Październik cz.2 > < Październik cz.1 > < Wrzesień >

© Copyright by Ximple, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Szablon stworzony przez GRX.pl