Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:316
Pażdziernik
21
2019

Kiedy świat, nagle staje się… niewidoczny…

W miniony czwartek, uczniowie czterech najstarszych klas spotkali się z niezwykłym człowiekiem. I słowo „niezwykły” nie jest przesadą. Pan Grzegorz Dudziński jest osobą niewidomą, ale doskonale wie, jak wygląda świat, ponieważ kiedyś widział. Po bardzo ciężkim doświadczeniu, jakim jest utrata wzroku, nie poddał się, nie zamknął się w pokoju, mieszkaniu, nie uciekł od ludzi i świata. Wręcz przeciwnie!
Obecnie jako prezes Fundacji Światłownia – Kultura bez Barier, spotyka się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i daje INSTRUKCJĘ OBSŁUGI NIEWIDOMEGO. Oprócz bardzo istotnych informacji, wskazówek, podpowiedzi, przemyca profilaktykę dbania o wzrok, pokazuje jak żyć z pasją, jak ważne i cenne są nasze marzenia. Pan Grzegorz przywitał nas grą na gitarze i piosenką, a przede wszystkim pogodą ducha i uśmiechem.
Dużą radością było też spotkanie, z nieodłącznym pomocnikiem Pana Grzegorza, psem rasy Golden Retriever - Luckiem.

Po spotkaniu z naszą młodzieżą, na swoim profilu FB, Pan Grzegorz napisał między innymi: „Cztery klasy, młodzi ludzie bardzo zainteresowani. Spotkałem znajomych z pielgrzymki i tych, którzy jedli w #Światłowni pizzę. Wspólnie przełamywaliśmy bariery pomiędzy światem widzących i światem niewidomych.”


Działanie w ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie”, w której nasza szkoła bierze czynny udział.

MKK,SU


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie