Logo

Szkoła Podstawowa

imienia Anieli hrabiny Potulickiej

w Wojnowie


Budynek szkoły

Aktualności

Ilosc otwierania:227
Czerwiec
11
2018

Wycieczka w Tatry

W dniach od 4 do 7 czerwca 2018 r. 45 uczniów z klas: 6a, 7a i 3A gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego. Atrakcji w ciągu czterech dni odpoczynku od szkoły było sporo, jak również kilometrów przebytych przez wszystkich uczestników wyprawy. Piękna pogoda sprzyjała wędrówkom po górskich szlakach.
Pierwszego dnia wszyscy dzielnie maszerowaliśmy przez Rusinową Polanę na Gęsią Szyję. W drodze powrotnej zwiedziliśmy kościółek na Wiktorówkach. Po trudach wspinaczki odpoczęliśmy spacerując po Krupówkach i obserwując budownictwo charakterystyczne dla Podhala. Drugiego dnia, po obfitym i smacznym śniadaniu w pensjonacie, wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie naszych polskich gór. Głównym celem stał się Kasprowy Wierch. Na szczyt dotarliśmy kolejką linową z Kuźnic. Było to wspaniałe przeżycie, ponieważ niektórzy z uczniów jeszcze nigdy nie byli tak wysoko nad ziemią, a widoki z kolejki były przepiękne i na długo zostaną w pamięci. Gdy już przybyliśmy na Kasprowy Wierch, zobaczyliśmy najwyżej położony budynek w Polsce, czyli Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne IMGW. Widok z Kasprowego Wierchu był niespotykany. Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był spacer Doliną Kościeliską połączony z kąpielą w lodowatym potoku. Na koniec wielu niesamowitych wrażeń dostarczył wszystkim wjazd wyciągiem krzesełkowym na największą skocznię w Zakopanem - Wielką Krokiew i podziwianie panoramy miasta i zbocza Gubałówki. Ostatniego dnia wycieczki, w drodze powrotnej do Wojnowa, zwiedziliśmy jeszcze perełkę polskiej historii, miejsce kultu Maryjnego – Sanktuarium na Jasnej Górze.
Z bogactwem wielu wrażeń, setek zdjęć, zakupionych pamiątek i oscypków, w godzinach wieczornych wszyscy szczęśliwie wrócili do Wojnowa.
Wnioski: wycieczki szkolne to doskonała okazja do ogromnie przyjemnej i wyjątkowo łatwej nauki, a także wycieczka to znakomita lekcja koleżeństwa, integracji, współpracy, życzliwości, samodzielności, odporności, hartu ducha i wytrwałości.

Szu,BK,A,MC


GALERIA© Copyright 2015 Szkoła Podstawowa im. Anieli hr. Potulickiej w Wojnowie